Romi se izmika liga prvakov, Udinese ujel točko v sodnikovem dodatku

V zadnji tekmi 35. kola italijanskega nogometnega prvenstva je videmsko moštvo z Jako Bijolem v bitki za obstanek igralo 1:1 proti Napoliju.
Fotografija: Juventus je z golom Brazilca Bremerja v Rimu »ukradel« dve točki Romi, ki se krčevito bori za uvrstitev v ligo prvakov. FOTO: Alberto Lingria/Reuters
Odpri galerijo

Bolje točka, kot nobena, so se po zadnjem dvoboju 35. kola v serie A tolažili v videmskem taboru. Udinese je v drugi minuti sodnikovega dodatka ujel točko proti Napoliju (1:1, Isaac Success; Victor Osimhen), a se je na lestvici zgolj približal rešilnemu 17. mestu. Za Empolijem tri tekme pored koncem zaostaja za dve točki. Slovenski reprezentant Jaka Bijol je igral vso tekmo.

Derbi sta igrala Roma in Juventus. Tudi ta tekma se je končala z 1:1, potem ko je Romelu Lukaku v 15.minuti v svoji 12. tekmi proti Juventusu prvič zadel iz igre, Bremer pa za Torinčane v 31. Rimljani so v bitki zaligo prvakov izgubili pomembni dve točki, saj imajo pred šesto Atalanto le tri točke prednosti, a tri kroge pred koncem tudi dve tekmi več. V LP se uvrsti najboljših pet.

Drugouvrščeni Milan, njegovi navijači, ki zahtevajo izboljšave v klubu, so protestno molčali med tekmo (ultraši so jo predčasno tudi zapustili), je gostil Genoo in se z njo razšel s 3:3. Genovčani so vodili z 1:0 in 2:1, nato sta v 72. in 75. minuti za preobrat poskrbela Matteo Gabbia in Olivier Giroud, točko pa je gostom prinesel avtogol Malicka Thiawa v 87. minuti.

Romelu Lukaku je šele v 12. tekmi proti Juventusu zabil gol iz igre. FOTO: Andreas Solaro/AFP

Cagliari in Lecce sta se razšla z 1:1, Empoli in Frosinone z 0:0, Verona pa se je malce dvignila na lestvici po zmagi z 2:1 nad Fiorentino.

Nogometaši Interja, ki so si že pred časom zagotovili naslov prvaka, so na gostovanju pri Sassuolu izgubili z 0:1. Sassuolo, ki se bori za obstanek, je proti Interju zadel v 20. minuti, strelec je bil Armand Lauriente. Za Inter je bil to šele drugi poraz sezone.

Pred tem je Monza igrala 2:2 z Laziem, v petek pa sta se Torino in Bologna razšla z 0:0.

Danes bosta še tekmi Salernitana – Atalanto in Udinese – Napoli.